Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 8 czerwca 2006 r., sygn. II SA/Ol 222/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędziowie Protokolant Sędzia WSA Alicja Jaszczak-Sikora Sędzia WSA Adam Matuszak (spr.) Asesor WSA Bogusław Jażdżyk Lech Ledwożyw po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 czerwca 2006 r. sprawy ze skargi M. J. i J. J. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie warunków zabudowy - oddala skargę. WSNwyr.1 - sentencja wyroku

Uzasadnienie

Na wniosek M. J. z dnia 18 lutego 2005 r., Kierownik Wydziału Gospodarki Mieniem Komunalnym i Rolnictwa Urzędu Miejskiego, działając z upoważnienia Burmistrza Miasta, wydał w dniu "[...]"listopada 2005 r. decyzję (nr "[...]") ustalającą, na podstawie art. 4 ust. 2 pkt. 2, art. 59 ust. 1, art. 60 ust.1, 2 i 4, art. 61 ust. 1 oraz art. 64 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80 z 2003 r. poz. 717 ze zmianami), zwanej dalej: ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym i art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 ze zmianami ), zwanej dalej: k.p.a. , warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalno-usługowego na działce nr 54/1 we wsi N.

W odwołaniu od powyższej decyzji M. i J. J. zarzucili, iż uchybia ona przepisom, w tym rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r.

w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy

i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. Nr 164, poz. 1588), i nie określa charakteru usług (sklep spożywczy, usługi medyczne).

Na podstawie art. 59 ust.1, art. 60, art. 61 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym i art. 138 § 1 pkt 1 k.p.a., zaskarżona decyzja została utrzymana w mocy decyzją Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia "[...]"stycznia 2006 r. ("[...]").

W uzasadnieniu decyzji organ II instancji wskazał, iż zgodnie z zaleceniami zawartymi w poprzedniej decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia "[...]"września 2005 r. , nr "[...]", M. J. uzupełnił swój wniosek z dnia 18 lutego 2005 r., w którym określił powierzchnię sklepu przeznaczoną pod zabudowę, charakterystykę zabudowy, ilość planowanych miejsc parkingowych, oraz wskazał, że w planowanym budynku powstanie sklep spożywczo - przemysłowy w którym sprzedawane będą artykuły spożywcze oraz przemysłowe, tzw. chemiczne (środki piorące, czyszczące i inne), nadto podstawowe artykuły gospodarstwa domowego (garnki, szklanki i inne). W uzgodnionym projekcie decyzji ustalającej warunki zabudowy inwestycji wskazano, iż budynek należy usytuować w odległości nie mniejszej niż 6 metrów od granicy pasa drogowego drogi gminnej, stanowiącej działkę nr 44, obręb N. oraz zorganizować zjazd na działkę inwestora z tej drogi (postanowienie z dnia "[...]"listopada 2005 r., nr "[...]").

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00