Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 22 czerwca 2006 r., sygn. II SA/Gd 536/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Tamara Dziełakowska (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Dorota Jadwiszczok,, Sędzia NSA Krzysztof Ziółkowski, Protokolant Małgorzata Kuba, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 22 czerwca 2006 r. sprawy ze skargi K. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 29 kwietnia 2005 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego 1. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Wójta Gminy z dnia 11 października 2004 r., nr[...], 2. orzeka, że decyzje wymienione w punkcie pierwszym wyroku nie mogą być wykonane, 3. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego na rzecz skarżącego kwotę 740 (siedemset czterdzieści) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Decyzją o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego z dnia 11 października 2004 r., nr [...] Wójt Gminy ustalił warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej Plus GSM "BT 4 3224 Prusewo" wraz z przyłączem energetycznym w miejscowości P. na działce nr 217/2 w gminie K. Decyzja została wydana na podstawie art. 4 ust. 2, art. 50 ust. 1, art. 63 ust. 3, 4, i 5 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 27 marca 2003 r. ( Dz. U. Nr 80, poz. 717 ) i art. 104 kpa. Jak wynika z treści decyzji jej adresatem jest Spółka A.

W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ wskazał na następujące okoliczności:

Inwestor wystąpił z wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla inwestycji polegającej na instalacji stacji bazowej telefonii komórkowej na istniejącej wieży telefonii komórkowej. Po przeanalizowaniu stanu istniejącego oraz wizji lokalnej w terenie jak również uwzględnieniu przepisów szczególnych, a w sytuacji braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów objętych wnioskiem w myśl art. 4 ust. 2 określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy terenu następuje w drodze decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego, wydanej na podstawie obowiązujących ustaw. Wymagania dla zagospodarowania terenu zostały ustalone na podstawie analizy funkcji zagospodarowania terenu wokół terenu objętego wnioskiem w zakresie, o którym mowa w art. 61 ust. 3-5. Stacja bazowa telefonii komórkowej jako inwestycja mogąca oddziaływać szkodliwie na środowisko z uwagi na wytwarzanie pola elektroenergetycznego wymagała sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko i przeprowadzenia procedury związanej z udostępnieniem w/w raportu do publicznego wglądu. Wnioski zawarte w raporcie pozwoliły na stwierdzenie, że nie istnieje praktyczne zagrożenie dla zdrowia ludzi oraz pozwalają na sformułowanie pozytywnych wniosków dotyczących budowy i eksploatacji stacji. Zgodnie z art. 60 ust. 1 i 2 w nawiązaniu do art. 53 ust. 4 projekt decyzji uzyskał wymagane uzgodnienia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00