Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 31 maja 2006 r., sygn. II SA/Gd 362/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Barbara Skrzycka-Pilch (spr.) Sędziowie : Sędzia WSA Tamara Dziełakowska Sędzia WSA Jolanta Górska Protokolant: Małgorzata Kuba po rozpoznaniu w dniu 31 maja 2006 r. na rozprawie sprawy ze skargi A sp. z o.o. w W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 7 marca 2005 r., nr [...] w przedmiocie wznowienia postępowania w sprawie ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia 3 września 2004 r., nr [...] Burmistrz Miasta, na podstawie art. 149 § 3 w związku z art. 146 § 2 k.p.a. odmówił wznowienia postępowania na żądanie K. K. w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji tego samego organu z dnia 6 lutego 2003 r., nr [...] dotyczącej ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu pod budowę stacji bazowej telefonii komórkowej wraz z zasilaniem na działce nr [...] w miejscowości G.

W uzasadnieniu tego rozstrzygnięcia organ wyjaśnił, że wieś G. według ustaleń planu miejscowego objęta jest ochroną konserwatorską - nie jest to jednak obszar chroniony wpisany do rejestru zabytków.

Obszar będący przedmiotem wniosku znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej układu ruralistycznego osadniczego wsi. Układ ten nie figuruje w gminnej ewidencji zabytków, gdyż gmina takiej ewidencji nie posiada.

Układ ten pozostaje jednak zabytkiem w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. nr 162, poz. 1568)

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00