Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 27 marca 2006 r., sygn. II SA/Kr 401/05

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Grażyna Firek Sędziowie WSA Mariusz Kotulski AWSA Wojciech Jakimowicz (spr) Protokolant Grażyna Grzesiak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 27 marca 2006 r. sprawy ze skargi L. U. na uchwałę Rady Miasta [...] z dnia 20 października 2004 r., Nr [...] w przedmiocie odrzucenia zarzutu do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego I stwierdza nieważność zaskarżonej uchwały w części § 37 II zasądza od Rady Miasta [...] na rzecz skarżącego L. U. kwotę 300 zł (trzysta złotych ) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Na podstawie uchwały Rady Miasta Krakowa z dnia 26 maja 1999 r., Nr XXI/155/99 przystąpiono do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Strzelnica na Woli Justowskiej w Krakowie.

Projekt tego planu został wyłożony do publicznego wglądu w dniach od 1 lipca 2002 r. do dnia 29 lipca 2002 r.

Zarzuty do w/w projektu wniósł w ustawowym terminie L. U. właściciel działki nr [...] oraz współwłaściciel działki nr [...] obręb [...] położonej w [...] podnosząc, że:

-przedstawiony w projekcie obszar zieleni parkowej winien kończyć się na granicy działki nr [...] z działką nr [...] i nie obejmować działki składającego zarzut. Objęcie działki składającego zarzut obszarem zieleni parkowej spowoduje, że utraci ona w części charakter budowlany, co narusza prawo własności i nie znajduje uzasadnienia merytorycznego,

- planowany na obszarze działki nr [...] pas pieszy powinien mieć również charakter pasa pieszo-drogowego, pozwalając na dojazd do działki nr [...] , gdyż działka ta została przystosowana do takiego sposobu korzystania zgodnie z wydanym poprzednio pozwoleniem na budowę (obecnie dojazd realizowany jest poprzez działkę nr [...]

- planowana droga dojazdowa w granicach działek nr [...] , [...] i [...] nie powinna powstać, gdyż nie jest to prawnie i ekonomicznie uzasadnione. Ponadto przyjęcie proponowanego rozwiązania wiązałoby się z niepotrzebnymi zmianami granic działek oraz dużymi kosztami budowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00