Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 28 lutego 2005 r., sygn. I SA/Wa 113/04

Postępowanie o uznanie, w drodze nostryfikacji, stopni naukowych uzyskanych za granicą jest postępowaniem szczególnym z odpowiednim stosowaniem przepisów art. 17 ustawy z dnia 12 września 1990 r. o tytule naukowym i stopniach naukowych /Dz.U. nr 65 poz. 386 ze zm./ /par. 3 ust. 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 lipca 1991 r. w sprawie zasad i trybu nostryfikacji stopni naukowych uzyskanych za granicą - Dz.U. nr 69 poz. 296/ w odniesieniu do tych postępowań, które rozpoczęły się przed wejściem w życie ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki /Dz.U. nr 65 poz. 595 ze zm./.

Powołany zaś przepis art. 17 ustawy w ust. 2 stanowi, że recenzenci w przewodzie habilitacyjnym uczestniczą w postępowaniu przed Centralną Komisją na prawach strony.

Ciążący na Komisji obowiązek zapewnienia prawa udziału wszystkim recenzentom na prawach strony, wynika stąd, że postępowanie przed Centralną Komisją dla osoby ubiegającej się o stopień naukowy, bądź też uznania w drodze nostryfikacji, stopnia naukowego uzyskanego za granicą, ma charakter niejawny do chwili wydania decyzji. Zapewnienie więc recenzentom udziału w postępowaniu, na prawach strony, ze względu na swoistość postępowania przed Centralną Komisję, określa minimalny standard tego postępowania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00