Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 28 padziernika 2004 r., sygn. II SA/Lu 345/04

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Witold Falczyński (spr.), Sędziowie Asesor WSA Wiesława Achrymowicz, Asesor WSA Wojciech Kręcisz, Protokolant St. sekr. sąd. Jolanta Sikora, po rozpoznaniu w dniu 28 października 2004 r. sprawy ze skargi Firmy "A" na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...]. Nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu uchyla zaskarżoną decyzję.

Uzasadnienie

Dyrektor Wydziału Architektury i Administracji Budowlanej Urzędu Miasta działając z upoważnienia Prezydenta Miasta po ponownym rozpatrzeniu wniosku Funduszu Mieszkaniowego Sp. z o.o. decyzją z dnia [...]listopada 2003 r. odmówił ustalenia warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla inwestycji polegającej na realizacji budynku usługowo-biurowego o 7 kondygnacjach i wymiarach 40 x 12 m na działce Nr 34/8 położonej przy ul. T.Z., F. i P. B.

Odmawiając pozytywnego załatwienia wniosku organ I instancji w obszernym uzasadnieniu orzeczenia wskazał na powody swojego stanowiska, w tym brak możliwości dotrzymania przez inwestora wymogów w zakresie współczynnika intensywności zabudowy terenu, przez który należy rozumieć miarę zabudowy terenu wyrażoną stosunkiem powierzchni całkowitej wszystkich kondygnacji naziemnych budynków projektowanych i istniejących, liczonej po obrysie zewnętrznym budynków do powierzchni terenu objętego zagospodarowaniem. Minimalny współczynnik intensywności zabudowy dla tej strefy, oznaczonej symbolem Y2-A, określony został na 2,0, zaś maksymalny na 5,0. Wnioskodawca planuje zamierzenie inwestycyjne w postaci budynku 7-kondygnacyjnego o wymiarach w rzucie poziomym 40 x 12 m, co daje całkowitą powierzchnię zamierzenia wielkości 3.360 m2, podczas, gdy obszar o symbolu UC (zawarty w strefie Y2-A) mieszczący działkę inwestorską posiada powierzchnię 4.250 m2. Zdaniem organu I instancji, aby mógł być dotrzymany współczynnik intensywności zabudowy, to minimalna powierzchnia zabudowy dla przedmiotowej inwestycji powinna mieć ok. 8.500 m2. Zamierzenie nie utrzymuje więc założonego minimalnego współczynnika intensywności zabudowy terenu, przez co jest niezgodne z planem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00