Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 8 czerwca 2004 r., sygn. II SA/Wr 2564/01

 

sygn. akt 3 II SA/Wr 2564/ 2001 WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 8 czerwca 2004 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Anna Moskała Sędziowie: Sędzia NSA Krystyna Anna Stec (sprawozdawca) Sędzia WSA Jerzy Strzebińczyk Protokolant: Halina Rosłan po rozpoznaniu w dniu 8 czerwca 2004r. na rozprawie sprawy ze skargi H. B. na decyzję D. Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we W. - Oddział Zamiejscowy w W. z dnia [...] Nr [...] w przedmiocie braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej I. uchyla zaskarżoną decyzję; II. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana. III.

Uzasadnienie

sygn.akt3IISA/Wr2564/2001

2

UZASADNIENIE

Decyzją z dnia [...] Nr [...] D. Wojewódzki Inspektor Sanitarny we W. - Oddział Zamiejscowy w W. - utrzymał w mocy decyzję Powiatowego Inspektora

Sanitarnego w W. z dnia [...] znak [...], którą orzeczono o braku podstaw do stwierdzenia u H. B. choroby zawodowej - przewlekłego urazu akustycznego.

Jak wynika z uzasadnienia decyzji organ odwoławczy ustalił jako okoliczność niesporną że H. B. w latach 1963-1993 pracował na takich stanowiskach pracy jak robotnik dołowy pod ziemią (Kopalnia A), pomoc drukarza (Zakłady B), wiązacz osnów (Zakłady C w G.), pracownik fizyczny (Zakłady D w J. Z.), traktowy (Zakład E w G), mistrz trakowy (Przedsiębiorstwo H w W. - Zakład I w J. Z.), górnik wiertacz (Kopalnia J). Postępowanie wyjaśniające w sprawie warunków pracy i narażenia zawodowego wykazało nadto, że H. B. narażony był na hałas w granicach 89-103 dB/A. Wskazano, iż Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w W. stwierdził ubytek słuchu (UP-22,6 dB, UL- 27,6 dB) - nie rozpoznał jednak zawodowego uszkodzenia. Także Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w S. orzeczeniem lekarskim z 31.05.200Ir. stwierdził brak podstaw do rozpoznania choroby zawodowej, w szczególności brak podstaw do rozpoznania przewlekłego urazu akustycznego. Według Instytutu Medycyny Pracy w S. przy niedosłuchu obustronnie odbiorczym średnie podwyższenie progu słuchu z częstotliwości 1000,2000,4000 Hz z uwzględnieniem fizjologicznej poprawki wynosi UP-23, UL-29dB nie powoduje -z lekarskiego punktu widzenia - upośledzenia funkcji narządu słuchu w stopniu upoważniającym do rozpoznania choroby zawodowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00