Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 01.07.2020, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.239.2020.2.WR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.239.2020.2.WR
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 24 kwietnia 2020 r. (data wpływu 28 kwietnia 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 kwietnia 2020 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. .
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Gmina jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT). Na podstawie ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (dalej: usg), Gmina jest wyposażona w osobowość prawną i posiada zdolność do czynności cywilnoprawnych. Gmina wykonuje zadania własne (określone w art. 7 usg) samodzielnie lub poprzez powołane gminne jednostki organizacyjne, takie jak Gminny Dom Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna. Gmina zamierza przystąpić do realizacji zadania w zakresie realizacji cyklu warsztatów i imprez (dalej: zadanie), na którego realizację pozyskała środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 - w chwili obecnej Gmina ma podpisaną umowę o dofinansowanie realizacji projektu pn. . Zakres wniosku o dofinansowanie to m.in. zajęcia aktywizujące dla dzieci i młodzieży o różnej tematyce, wyjazdy/wycieczki, spektakl teatralny. W złożonym wniosku Gmina ujęła VAT wiążący się z realizacją zakupu materiałów na zajęcia (materiały plastyczne i animacyjne, drobne wyposażenie), zakupu biletów wstępu i opłacenia przewodnika, pokazów, oraz kosztów przejazdów, nagród na konkurs, obiadów w trakcie wyjazdów itp., jako koszt kwalifikowalny i podlegający refundacji ze środków Unii Europejskiej. We wniosku jako koszt wykazany został również zakup usług instruktorów zajęć, realizowany on będzie jednak w ramach umów cywilno-prawnych (umowa zlecenie).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right