Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.03.2020, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.43.2020.1.RR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.43.2020.1.RR

Brak możliwości zmniejszenia podstawy opodatkowania o kary umowne.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 stycznia 2020 r. (data wpływu 23 stycznia 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości zmniejszenia podstawy opodatkowania o kary umowne jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 stycznia 2020 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku możliwości zmniejszenia podstawy opodatkowania o kary umowne.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

W dniu 7 listopada 2017 roku Wnioskodawca zawarł z Zamawiającym umowę na zadanie pn.: () [dalej: Umowa].

W ramach przedmiotowej Umowy Wnioskodawca miał wykonywać prace w zakresie utrzymania rutynowego i utrzymania strukturalnego, za które to czynności otrzymywał miesięczne wynagrodzenie, na zasadach określonych szczegółowo w Umowie, tylko i wyłącznie za utrzymanie zgodnie z określonym stanem technicznym (spełniając wymagania) tylko tych elementów, które Zamawiający protokolarnie przekazał Wnioskodawcy do utrzymania (prace o charakterze rutynowym).

Strony określiły, że miesięczne wynagrodzenie Wnioskodawcy stanowi sumę stałego miesięcznego wynagrodzenia za utrzymanie rutynowe wyszczególnione w Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz wyniku iloczynu ilości faktyczne przepracowanych prac i cen jednostkowych naliczonych zgodnie z warunkami Umowy.

Strony ustaliły w Umowie, że wynagrodzenie rozliczane będzie nie częściej niż raz w miesiącu na podstawie faktury zbiorczej VAT wystawionej przez Wnioskodawcę w oparciu o protokoły odbioru, na kwoty ustalone do dołączonych do faktury VAT zestawień wykonanych prac (prace rutynowe + prace dodatkowe).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00