Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.06.2019, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.109.2019.1.AMS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.109.2019.1.AMS

Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 900), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 1 kwietnia 2019 r. (data wpływu 5 kwietnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, w związku z realizacją projektu pn. - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 kwietnia 2019 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, w związku z realizacją projektu pn. .

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca - Gmina realizuje projekt pn. . W ramach niniejszego projektu planuje się utworzenie edukacyjnego placu zabaw.

Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach RPO 2014-2020. poddziałanie 5.4.3 Ochrona różnorodności biologicznej - tryb pozakonkursowy. Wnioskodawcą projektu jest Gmina.

We wniosku o dofinansowanie założono, że podatek VAT stanowi koszt kwalifikowalny, gdyż Gmina nie będzie miała możliwości obniżenia podatku należnego o podatek naliczony (odzyskania podatku VAT). Produkty (efekty) niniejszego projektu nie będą wykorzystywane do realizacji żadnych działań o charakterze odpłatnym. Realizacja projektu nie wpłynie na wzrost poziomu przychodów operacyjnych.

Głównym celem projektu jest wypracowanie schematów i mechanizmów ochrony różnorodności biologicznej w Gminie, zwiększenie świadomości realnych problemów dotyczących środowiska oraz ukształtowania trwałych postaw ekologicznych w społeczeństwie. Podstawowym celem edukacji ekologicznej będzie podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców, przejawiające się w postaci pozytywnych zachowań proekologicznych we wszystkich dyscyplinach życia i gospodarki, poczuciu współodpowiedzialności za stan środowiska oraz umożliwieniu zdobywania wiedzy niezbędnej dla poprawy środowiska.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00