Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.03.2019, sygn. 0112-KDIL3-2.4011.70.2019.1.AK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-2.4011.70.2019.1.AK
Czy Wnioskodawczyni przysługuje status matki samotnie wychowującej dziecko?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 16 lutego 2019 r. (data wpływu 19 lutego 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca dzieci jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 lutego 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości rozliczenia jako osoba samotnie wychowująca dzieci.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawczyni jest matką dwojga dzieci w wieku () lat. Zainteresowana jest osobą rozwiedzioną, samotną, niepozostającą w żadnym związku. Wnioskodawczyni w 2018 r. osiągnęła dochody z tytułu umowy o pracę, opodatkowane zgodnie z ustawą z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zgodnie z wyrokiem sądu władza rodzicielska nad małoletnimi dziećmi został powierzona oboju rodzicom, jednak miejsce zameldowania jest przy matce dzieci.
Zainteresowana dziećmi opiekuje się na co dzień, przez co stale uczestniczy w ich wychowaniu, pomagając im decydować lub współdecydować o ważnych dla nich bieżących sprawach, takich jak wybór szkoły () czy zajęcia pozalekcyjne (boks, pływanie, piłka, ćwiczenia na siłowni).
Zainteresowana poświęca dzieciom maksymalną ilość czasu, dzięki czemu zaspakaja ich potrzeby psychiczne. Wnioskodawczyni rozwija zainteresowania dzieci, jak i chęć poznawania nowych miejsc, środowisk i kultur i w tym celu spędza z nimi wakacje, ferie, organizuje wyjazdy weekendowe. W domu dzieci mają swoje pokoje, spożywają wspólnie posiłki, posiadają swoje ubrania, książki, wykonują powierzone im obowiązki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right