Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29.11.2018, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.600.2018.1.MC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.600.2018.1.MC
Odliczenia lub zwrotu podatku VAT w związku z wydatkami poniesionymi na realizację projektu.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 13 listopada 2018 r. (data wpływu 20 listopada 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia lub zwrotu podatku VAT w związku z wydatkami poniesionymi na realizację projektu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 listopada 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia lub zwrotu podatku VAT w związku z wydatkami poniesionymi na realizację projektu.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Fundacja realizuje projekt, zgodnie z umową przyznania pomocy z dnia 23.04.2018 r., zawartą z Samorządem Województwa, reprezentowanym przez Zarząd Województwa w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, objętego PROW na lata 2014-2020, finansowanym w ramach środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Celem operacji jest poprawa warunków życia mieszkańców i turystów oraz promocja obszaru LSR poprzez udostępnianie ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury w postaci jednego parku sensoryczno-edukacyjnego w okresie trwałości projektu. W ramach projektu powstanie park sensoryczno-edukacyjny, który będzie posiadał bogatą ofertę. Park zostanie podzielony na strefę smakową, dotykową, zapachową wzrokową i dźwiękową. Planowana inwestycja będzie posiadała również hotele dla zwierząt i owadów, a także ścieżkę edukacyjną dotyczącą rodzajów skał oraz roślin sensorycznych. Uporządkowana przestrzeń będzie przyciągać odwiedzających. Park sensoryczny zostanie wzbogacony o gatunki ziół, krzewy owocowe oraz wiele innych gatunków, z których będą mogli korzystać odwiedzający. Ścieżka sensoryczna zawierająca materiały o różnorodnej fakturze, np. żwir, kora, szyszki piach, bez wątpienia będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem najmłodszych użytkowników. Operacja będzie miała pośredni wpływ na podniesienie atrakcyjności naszego terenu (interesujący i różnorodny sposób spędzania czasu wolnego). Wpłynie to również na podniesienie aktywności turystycznej na terenie. Korzystanie z parku sensoryczno-edukacyjnego będzie ogólnodostępne i bezpłatne. Na realizację projektu Fundacja otrzymała dofinansowanie na koszty związane z obsługą projektu, przygotowaniem projektu zagospodarowania działki, zagospodarowaniem działki oraz zakupem roślin i materiałów. Środki zostaną wypłacone na podstawie złożonego wniosku o płatność.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right