Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.05.2018, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.166.2018.1.AG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.166.2018.1.AG

Prawo do odliczenia podatku naliczonego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 kwietnia 2018 r. (data wpływu 25 kwietnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odzyskania kwoty podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi powiatowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 kwietnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odzyskania kwoty podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi powiatowej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Gmina jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług. Gmina jest inwestorem zadania: Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż drogi powiatowej. Na realizację przedmiotowego zadania Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach Wsparcia na wdrożenie operacji w ramach rozwoju lokalnego, kierowanego przez społeczność z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Indywidualna interpretacja w sprawie prawnej możliwości odzyskania podatku od towarów i usług, w związku z realizacją zadania, jest dokumentem wymaganym przy aplikowaniu o środki z tego Programu. Inwestycja w zakresie budowy ścieżki pieszo-rowerowej będzie realizowana w ramach zadań własnych Gmin, do których zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym należy w szczególności zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty, taki charakter ma przedmiotowa inwestycja, a majątek w wyniku niej powstały nie będzie wykorzystywany przez Gminę do prowadzenia działalności gospodarczej w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług. Gmina nie będzie też pobierała żadnych opłat z tytułu korzystania ze ścieżki. Gmina będzie wykorzystywała towary i usługi zakupione w związku z realizacją inwestycji do czynności niepodlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00