Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 22.02.2018, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.439.2017.MS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.439.2017.MS

zwolnienia z opodatkowania kwoty nadwyżki przyznanej dotacji nad faktycznie poniesionymi kosztami realizacji projektu

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 grudnia 2017 r. (data wpływu 19 grudnia 2017 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania kwoty nadwyżki przyznanej dotacji nad faktycznie poniesionymi kosztami realizacji projektu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 grudnia 2017 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania kwoty nadwyżki przyznanej dotacji nad faktycznie poniesionymi kosztami realizacji projektu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca) prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą C na podstawie wpisu do CEIDG i w ramach podatku liniowego uiszcza uproszczone zaliczki na podatek dochodowy. Wnioskodawca na podstawie umowy z Komisją Europejską (. numer X) z dnia 1 lutego 2017 r. Wnioskodawca otrzymał finansowanie ze środków programu ramowego Komisji Europejskiej w zakresie badań naukowych, innowacyjnych Horyzont 2020 Instrument MŚP, Faza 1.

Program Horyzont 2020 (2014-2020) to największy na świecie instrument wspierający badania i innowacje, wdrażany przez Komisję Europejską. Jego celem jest rozwój europejskich innowacji o znaczeniu globalnym oraz wypracowanie przewagi konkurencyjnej gospodarki europejskiej w oparciu o innowacje zgodnie z założeniami Strategii Europa 2020 oraz jej flagowej inicjatywy Unii Innowacji. Został ustanowiony Rozporządzeniem (UE) Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1291/2013 z dnia 11 grudnia 2013 r. Cel ogólny programu Horyzont 2020 realizowany jest poprzez trzy priorytety, do których należą: tworzenie doskonałej bazy naukowej (Doskonała baza naukowa), osiągnięcie wiodącej pozycji w przemyśle (Wiodąca pozycja w przemyśle) oraz stawianie czoła wyzwaniom społecznym (Wezwania społeczne). Cel ogólny realizowany jest poprzez cele szczegółowe Upowszechnianie doskonałości i zapewnianie szerszego uczestnictwa oraz Nauka z udziałem społeczeństwa i dla społeczeństwa. Te priorytety i cele szczegółowe realizowane są w ramach programu szczegółowego, którego poszczególne części dotyczą każdego z trzech priorytetów: pierwsza część odnosi się do celu szczegółowego, którego poszczególne części dotyczą każdego z trzech priorytetów: pierwsza część odnosi się do celu szczegółowego Upowszechniania doskonałości i zapewniania szerszego uczestnictwa, druga do celu szczegółowego Nauki z udziałem społeczeństwa i dla społeczeństwa, a trzecia do Działań bezpośrednich Wspólnego Centrum Badawczego (JRC) nienależących do obszaru badań jądrowych. Wszystkie trzy priorytety programu Horyzont 2020 oraz cele szczegółowe obejmują wymiar międzynarodowy. Działania w ramach współpracy międzynarodowej utrzymywane są przynajmniej na szczeblu siódmego programu ramowego Wspólnoty Europejskiej w zakresie badań, rozwoju technologicznego i demonstracji, programu ramowego na lata 2007-2013 (siódmy program ramowy), przyjętego decyzją Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2006/1982/WE.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00