Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.09.2017, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.275.2017.1.MG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.275.2017.1.MG

w zakresie skutków podatkowych wniesienia przez Wnioskodawcę w formie aportu przedsiębiorstwa jako wkładu do spółki jawnej

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 22 sierpnia 2017 r. (data wpływu 25 sierpnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie:

  • powstania obowiązku podatkowego z tytułu wniesienia w formie aportu składników przedsiębiorstwa do spółki osobowej - jest prawidłowe.
  • zastosowania artykułu 21 ust. 1 pkt 109 przedmiotowej ustawy jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 sierpnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wniesienia przez Wnioskodawcę w formie aportu przedsiębiorstwa jako wkładu do spółki jawnej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest jednoosobowym przedsiębiorcą gospodarczym prowadzącym działalność w zakresie handlu, importu, eksportu oraz dystrybucji urządzeń/narzędzi/technicznych oraz różnych wyrobów metalowych, jak również świadczenia usług z ich użyciem. Nie prowadzi poza tym innej działalności gospodarczej.

Działalność jest prowadzona w formie zakładu - Centrum Technicznego.

Całe przedsiębiorstwo mieści się na trzech nieruchomościach gruntowych zabudowanych, położonych w S., M. oraz D.; są one ujęte jako środki trwałe w księgach prowadzonej działalności.

Pierwsza z nieruchomości zabudowanych /w S./ znajduje się w budowie - w końcowej fazie budowy, Wnioskodawca ubiega się o odbiór końcowy; po odbiorze końcowym nieruchomość zacznie być na bieżąco wykorzystywana w działalności przedsiębiorstwa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00