Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20.09.2017, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.411.2017.2.RH, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.411.2017.2.RH

Opodatkowanie wpłat mieszkańców, wpłat własnych Gminy, środków otrzymanych z PROW oraz moment powstania obowiązku podatkowego w związku z realizacją zadania.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 czerwca 2017 r. (data wpływu 20 czerwca 2017 r.), uzupełnionym w dniu 16 sierpnia 2017 r. (opłata) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wpłat mieszkańców, wpłat własnych Gminy, środków otrzymanych z PROW oraz momentu powstania obowiązku podatkowego w związku z realizacją zadania pn. . jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 czerwca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu, uzupełniony w dniu 16 sierpnia 2017 r. ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania wpłat mieszkańców, wpłat własnych Gminy, środków otrzymanych z PROW oraz momentu powstania obowiązku podatkowego w związku z realizacją zadania.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina będąca czynnym zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług, planuje zrealizować w .. r. zadanie inwestycyjne pn. .. Jako źródło sfinansowania zadania planuje się środki własne gminy, środki unijne pochodzące z PROW, a także udział pieniężny mieszkańców - właścicieli nieruchomości na których znajdować mają się urządzenia oczyszczające (36,37% kosztów inwestycji indywidualnej prowadzonej na jego nieruchomości). Udział pieniężny mieszkańców oraz prawa i obowiązki stron określone zostaną w umowach cywilnoprawnych, które zawarte będą z mieszkańcami, u których będą budowane oczyszczalnie. Przydomowe oczyszczalnie budowane będą u mieszkańców niemających możliwości podłączenia się do kanalizacji zbiorczej. Na kwotę wpłat mieszkańców za uczestnictwo w kosztach budowy POŚ zostanie wystawiona faktura VAT. Czynność ta będzie opodatkowana. Właściciel nieruchomości, na której zostanie wybudowana przydomowa oczyszczalnia ścieków użyczy gminie nieodpłatnie nieruchomość/działkę zabudowaną budynkiem mieszkalnym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00