Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.06.2017, sygn. 0115-KDIT2-2.4011.98.2017.1.IL, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-2.4011.98.2017.1.IL

Wydatek, poniesiony przez Wnioskodawczynię na zabieg operacyjny, mimo, że niewątpliwie jest wydatkiem poniesionym w celach przywracających sprawność Wnioskodawczyni to jednak nie może zostać odliczony przez Wnioskodawczynię od dochodu w zeznaniu podatkowym za 2016 r. w ramach ulgi rehabilitacyjnej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 8 kwietnia 2017 r. (data wpływu 18 kwietnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej jest nieprawidłowe

UZASADNIENIE

W dniu 18 kwietnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawczyni w dzieciństwie przeszła dwie operacje kolana. Wnioskodawczyni usztywniono lewą nogę specjalnymi klamrami, które posiada do dziś i w związku z tym nie może zginać nogi. Wnioskodawczyni otrzymała inwalidztwo w wieku 12 lat. Ukończyła 3-letnią szkołę krawiecką. W grudniu 2016 r. Wnioskodawczyni poddała się zabiegowi prawego kolana. Okazało się, że aby mogła chodzić musi być wymieniony cały staw kolanowy ze względu na zwyrodnienie. Chcąc mieć zrefundowaną operację z NFZ Wnioskodawczyni musiałaby czekać około 3-4 lat. Wnioskodawczyni nie mogła już chodzić, więc zmuszona była przeprowadzić operację prywatnie. Koszt operacji to 15.000 zł. , w związku z tym Wnioskodawczyni musiała wziąć kredyt w banku. Wnioskodawczyni jest osobą samotną, z grupą inwalidzką o charakterze trwałym i na stałe. Skromna emerytura Wnioskodawczyni musi jej starczyć na opłatę mediów, spłatę kredytu wraz z odsetkami, lekarstwa i skromne życie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00