Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.05.2017, sygn. 0461-ITPP2.4512.79.2017.2.DM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0461-ITPP2.4512.79.2017.2.DM

Zwolnienie od podatku czynności wycofania budynku z działalności gospodarczej i przekazania jej na cele osobiste wspólników oraz brak obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego od dokonanych nakładów na modernizację nieruchomości.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 stycznia 2017 r. (data wpływu 26 stycznia 2017 r.), uzupełnionym w dniu 27 kwietnia 2017 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • zwolnienia od podatku czynności wycofania budynku z działalności gospodarczej i przekazania jej na cele osobiste wspólników jest prawidłowe,
  • braku obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego od dokonanych nakładów na modernizację nieruchomości jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 stycznia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 27 kwietnia 2017 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku czynności wycofania budynku z działalności gospodarczej i przekazania jej na cele osobiste wspólników oraz braku obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego od dokonanych nakładów na modernizację nieruchomości.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.

Wnioskodawca (Spółka jawna) prowadzi działalność gospodarczą w branży motoryzacyjnej, w formie spółki jawnej. Przedmiotem działalności jest sprzedaż części i akcesoriów do pojazdów mechanicznych.

Spółka jest spółką dwuosobową, w której każdy ze wspólników jest uprawniony i zobowiązany do samodzielnego i nieograniczonego prowadzenia spraw spółki oraz reprezentowania spółki na zewnątrz. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku VAT z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. Jednym ze składników majątku Spółki pozostaje nieruchomość zabudowana, jaką stanowi środek trwały Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00