Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.07.2016, sygn. IPPP1/4512-411/16-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-411/16-2/MK

W zakresie obniżenia podstawy opodatkowania i kwoty podatku należnego w związku z udzieleniem rabatu, sposobu jego udokumentowania oraz terminu jego rozliczenia.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 23 maja 2016 r. (data wpływu 25 maja 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości obniżenia podstawy opodatkowania i kwoty podatku należnego w związku z udzieleniem rabatu, sposobu jego udokumentowania oraz terminu jego rozliczenia - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 maja 2016 r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obniżenia podstawy opodatkowania i kwoty podatku należnego w związku z udzieleniem rabatu, sposobu jego udokumentowania oraz terminu jego rozliczenia.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, zarejestrowana Wydziale Gospodarczym Sądu Rejonowego, posiadająca kapitał zakładowy w wysokości 93 000 zł i numer NIP (zwaną dalej G. lub "Wnioskodawcą"), prowadzi działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży hurtowej produktów leczniczych RX, produktów leczniczych OTC, wyrobów medycznych i kosmetyków. Obecnie G. sprzedaje w/w produkty do hurtowni farmaceutycznych, które następnie odsprzedają je:

  • kolejnym hurtowniom, które następnie sprzedają je do aptek ogólnodostępnych i drogerii (dotyczy kosmetyków).
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00