Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.01.2016, sygn. IPPB4/4511-1350/15-2/JK2, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/4511-1350/15-2/JK2

1) Czy Świadczenie wypłacone Wnioskodawcy na podstawie paragrafu 6 ust. 1 pkt 2 przy uwzględnieniu treści preambuły regulaminu PDO, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, o którym mowa w art. 21 ust.1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w zw. z art. l4 i art. 17 pkt 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw jako odszkodowanie (zadośćuczynienie) którego wysokość i zasady ustalania wynikają wprost z postanowień układów zbiorowych pracy, innych opartych na ustawie porozumień zbiorowych, regulaminów?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 5 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr z 2015 r., poz. 643, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 16 listopada 2015 r. (data wpływu 23 listopada 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego do wypłaconej Wnioskodawcy odprawy jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 listopada 2015 r. do tut. organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zastosowania zwolnienia przedmiotowego do wypłaconej Wnioskodawcy odprawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca był pracownikiem Przedsiębiorstwa Państwowego X. zatrudnionym na podstawie umowy o pracę. W przedmiotowym przedsiębiorstwie obowiązywał zakładowy układ zbiorowy pracy zawarty w dniu 6 września 1999 r. Stosownie do postanowień rozdziału 72 zatytułowanego Postanowienia końcowe wymienionego zakładowego układu zbiorowego pracy, a w szczególności na podstawie art. 245 ust. 2 pkt 3 lit. b) wymienionego układu, w przypadku restrukturyzacji, podziału, likwidacji X., reorganizacji powodującej zwolnienia Pracowników lub innej zmiany struktury Przedsiębiorstwa polegającej na powstaniu w jej wyniku odrębnych podmiotów prawa, pracownikom, z którymi rozwiązano umowę o pracę w wyniku powyższych zmian przysługuje odprawa w wysokości dwudziestoczteromiesięcznego wynagrodzenia Pracownika brutto nie większej niż dwudziestaczterokrotnosć przeciętnej miesięcznej płacy brutto w X. (za miesiąc poprzedzający miesiąc, w którym następuje wypłata) jeśli staż pracy w X. wynosi od 5 do 10 lat.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00