Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.05.2016, sygn. ITPB1/4511-162/16/JŁ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/4511-162/16/JŁ
Wnioskodawca otrzymał w drodze darowizny prawa ochronne do wspólnotowych znaków towarowych, zamierza określić wartość początkową tych praw (w przypadku przeznaczenia ich na potrzeby jednoosobowej działalności gospodarczej Wnioskodawcy oraz w przypadku wniesienia ich aportem do spółki komandytowej, w której Wnioskodawca jest wspólnikiem) oraz zaliczać odpisy amortyzacyjne do kosztów uzyskania przychodów.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 10 lutego 2016 roku (data wpływu 18 lutego 2016 roku) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej, amortyzacji oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej znaków towarowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 lutego 2016 roku został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej, amortyzacji oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej znaków towarowych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
W najbliższym czasie Wnioskodawca uzyska od syna w formie darowizny prawa do dwóch znaków towarowych (słownego i słownograficznego), które zostały zarejestrowane w Urzędzie Harmonizacji Rynku Wewnętrznego, jako wspólnotowe znaki towarowe i objęte są ochroną wynikającą z rozporządzenia Rady (WE) nr 207/2009 z dnia 26 lutego 2009 roku w sprawie wspólnotowego znaku towarowego (Dz. U. UE. L Nr 78 str. 1 - zwanym dalej w skrócie rozporządzeniem nr 207/2009) oraz ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 1410 ze zm. - zwaną dalej w skrócie p.w.p.). W umowie darowizny zostanie określona dokładna wartość ww. praw, która będzie odpowiadała ich wartości rynkowej ustalonej przez właściwego rzeczoznawcę majątkowego. Niemniej jednak wg wstępnych ustaleń Wnioskodawcy wartość ta będzie wyższa od kwoty 3.500 zł. Otrzymane prawa Wnioskodawca zamierza wykorzystać na potrzeby jednoosobowej działalności gospodarczej albo oddać w ramach tej działalności do używania podmiotowi (podmiotom) trzeciemu na podstawie umowy licencyjnej. Zważywszy jednak, że Wnioskodawca jest wspólnikiem spółki komandytowej, rozważa również wniesienie tych praw aportem do tej spółki, która wówczas wykorzystywałaby ten znak na potrzeby związane z prowadzoną przez nią działalnością gospodarczą albo odda do używania na podstawie umowy licencyjnej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right