Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 15.05.2015, sygn. IPPB2/4511-296/15-2/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/4511-296/15-2/AS
Nieprawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w ramach wykorzystywania samochodu służbowego do celów prywatnych znajduje się i zużywanie paliwa i że nie można sądzić, że zużywanie paliwa podczas jazdy samochodem stanowi czynność wykraczającą poza wykorzystywanie go. Ponadto nieprawidłowe jest twierdzenie Wnioskodawcy, że norma z art. 12 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - ryczałtowo ustalony przychód z wykorzystywania samochodu służbowego, obejmuje całokształt działania samochodu, w tym i zużywanie paliwa podczas jazdy.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 2 marca 2015 r. (data wpływu 9 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wykorzystania przez pracownika samochodu służbowego do celów prywatnych - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 marca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wykorzystania przez pracownika samochodu służbowego do celów prywatnych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka, jako pracodawca, płatnik zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, wyposaża swoich pracowników w samochody służbowe. Zasady wykorzystywania tych samochodów reguluje uchwała Zarządu. Zgodnie z jej zapisami samochody służbowe wykorzystywane są przez użytkowników do celów służbowych. Wskazane samochody stanowiące wyposażenie stanowisk pracy są przeznaczone do użytku służbowego. Mogą być jednak wykorzystywane do celów prywatnych przez ich użytkowników na zasadach określonych w ww. uchwale oraz w umowie zawartej z danym pracownikiem.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right