Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26.10.2015, sygn. ILPP2/4512-1-584/15-2/OA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/4512-1-584/15-2/OA

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności sprzedaży nieruchomości zabudowanej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 15 lipca 2015 r. (data wpływu 28 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności sprzedaży nieruchomości zabudowanej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności sprzedaży nieruchomości zabudowanej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca do 30 czerwca 2015 r. prowadził działalność gospodarczą (aptekę) w formie dwuosobowej spółki cywilnej w równych udziałach po 50%, oraz w niewielkim zakresie wynajem wolnej powierzchni lokalu jak wyżej, również w ramach spółki.

Spółka zakończyła działalność, a wspólnicy zostali wykreśleni z rejestru przedsiębiorców CEIDG. Aktualnie trwają czynności związane z wyrejestrowaniem spółki z rejestru czynnych podatników VAT. Przedmiotowy lokal (nieruchomość niemieszkalna) został zakupiony 23 grudnia 2003 r. na podstawie aktu notarialnego od osoby prawnej. Sprzedający korzystał ze zwolnienia i nie naliczył podatku należnego od sprzedaży.

Nabycie lokalu nastąpiło na prawach wspólności łącznej (jako wspólnicy spółki cywilnej) w celu prowadzenia działalności aptecznej i wynajmu.

Przy nabyciu ww. lokalu spółce cywilnej nie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego. Jednocześnie Wnioskodawca oświadcza, że w całym okresie działalności gospodarczej nakłady na ulepszenie nie przekroczyły 30% wartości początkowej nieruchomości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00