Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29.06.2015, sygn. ILPB1/4511-1-493/15-2/AMN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1/4511-1-493/15-2/AMN
Czy udział pracowników oraz członków ich rodzin w spotkaniach integracyjnych opisanych w stanie faktycznym skutkuje powstaniem po stronie pracowników przychodu ze stosunku pracy w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o PIT i czy powoduje, że na Spółce ciąży obowiązek poboru zaliczek na podatek od tak uzyskanego przychodu (dochodu)?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 10 kwietnia 2015 r. (data wpływu 14 kwietnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 kwietnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Spółka jest dystrybutorem akcesoriów komputerowych i produktów sieciowych. Wnioskodawca zatrudnia pracowników na podstawie umów o pracę. W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą Spółka organizuje spotkania integracyjne dla swoich pracowników.
Spotkania integracyjne odbywają się w zarówno w siedzibie Spółki, jak i poza nią (np. w salach konferencyjnych, restauracjach, hotelach, pensjonatach, w obiektach sportowych i rekreacyjnych). W ramach ww. spotkań Wnioskodawca zazwyczaj zapewnia m.in. posiłki, napoje, noclegi, oprawę muzyczną, gry i zabawy zespołowe, grupowe zajęcia sportowo- rekreacyjne, materiały i zaplecze szkoleniowe oraz inne atrakcje. Co do zasady wstęp na spotkania integracyjnie mają wyłącznie pracownicy Spółki, niemniej zdarzają się również imprezy, na które wstęp mają członkowie rodzin pracowników. Spółka nie ewidencjonuje obecności ani faktycznego korzystania przez pracowników z zapewnionych świadczeń. Pracownicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w imprezie. Organizacja spotkań integracyjnych finansowana jest ze środków obrotowych Spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right