Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 21.07.2015, sygn. ITPP1/4512-444/15/IK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-444/15/IK
Montaż stałej zabudowy - stawka.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) w zw. z § 9 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 20 kwietnia 2015 r. (data wpływu 21 kwietnia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku na wykonanie trwałej zabudowy meblowej w obiektach budownictwa mieszkaniowego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 kwietnia 2015 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku na wykonanie trwałej zabudowy meblowej w obiektach budownictwa mieszkaniowego.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Prowadzi Pan działalność gospodarczą, którą zamierza rozszerzyć o kompleksowe usługi modernizacyjne w obiektach budownictwa mieszkaniowego lub ich części, które są przeznaczone na cele mieszkaniowe. Obiekty budownictwa mieszkaniowego nie będą przekraczać: w przypadku budynków mieszkalnych jednorodzinnych 300 m2 powierzchni użytkowej, a lokale mieszkalne nie będą miały większej powierzchni mieszkaniowej niż 150 m2. Celem usług jest uzyskanie przez Pana kontrahentów zabudowy kuchennej we wskazanym przez nich pomieszczeniu. Na kompleks usług składa się: dokonanie przez podatnika dokładnego pomiaru pomieszczenia, w którym ma powstać zabudowa kuchenna (zabudowa kuchenna co do zasady nie dotyczy przestrzeni wnękowych w pomieszczeniu), przygotowanie szczegółowego indywidualnego projektu zabudowy mebli kuchennych na bazie wcześniej pobranych wymiarów i indywidualnych wskazówek klienta co do materiału, rodzaju, rozmieszczenia i wielkości szafek. Po konsultacji z klientem podatnik będzie nanosił ewentualne poprawki na uprzednio przygotowany projekt zabudowy kuchennej. W następnej kolejności podatnik dostarczy klientowi ostateczny projekt uwzględniający poprawki. Po uzyskaniu akceptacji klienta co do wszystkich elementów składających się na projekt zabudowy, podatnik złoży zamówienie na wykonanie przez producenta poszczególnych elementów zabudowy kuchennej, które są konieczne, aby można było złożyć z tych elementów zabudowę kuchenną zgodnie z indywidualnym projektem zatwierdzonym uprzednio przez klienta. Gotowe elementy nabywane są przez podatnika od producentów krajowych lub zagranicznych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right