Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.09.2015, sygn. ITPP2/4512-699/15/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/4512-699/15/PS
Podstawa opodatkowania świadczonych usług na rzecz kontrahenta ze Szwecji.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 1 lipca 2015 r. (data wpływu 7 lipca 2015 r.), uzupełnionym w dniu 23 września 2015 r. (daty wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie podstawy opodatkowania świadczonych usług jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 23 września 2015 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie podstawy opodatkowania świadczonych usług.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka prowadzi działalność produkcyjną. Jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym. Wykonywane przez nią czynności opodatkowane są podatkiem od towarów i usług. Spółka współpracuje z podmiotem gospodarczym zidentyfikowanym do celów podatku od wartości dodanej w Szwecji (dalej: Spółka szwedzka). Podmiot ten posiada siedzibę działalności gospodarczej na terytorium Szwecji. W ramach współpracy Spółka szwedzka zleca Spółce usługę lakierowania (malowanie proszkowe) elementów aluminiowych, w szczególności profili. Elementy te stanowią własność Spółki szwedzkiej. Elementy te lakierowane są przez Spółkę na terenie fabryki z wykorzystaniem stanowiącej jej własność linii produkcyjnej. Spółka przesyła pomalowane uprzednio elementy aluminiowe do firmy polskiej. Firma polska montuje polakierowane profile w produkowanych przez siebie towarach (np. balustrady i okna), a następnie wysyła towar do Szwecji - odbiorcą towaru jest Spółka szwedzka. Spółka wysyła polakierowane elementy aluminiowe firmie polskiej w specjalnie do tego przeznaczonych stojakach (dalej: kosz). Umieszczenie elementów w koszu jest niezbędne dla ich przetransportowania w stanie nienaruszonym. Spółka dokumentuje transakcję fakturami w momencie wykonania usługi wystawiana jest faktura za usługę malowania, natomiast na koniec każdego miesiąca wystawiana jest zbiorcza faktura za kosze, w których umieszczane były polakierowane elementy wysyłane w ciągu całego miesiąca. Powyższy sposób dokumentowania transakcji jest efektem dokonanych pomiędzy stronami uzgodnień. W związku z wysyłką lakierowanych elementów w koszach Spółka nie pobiera kaucji ani nie określa kaucji w umowie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right