Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 12.10.2015, sygn. ITPP3/4512-360/15/AB, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/4512-360/15/AB
1. Wnioskodawca w związku z wewnątrzwspólnotowym nabyciem paliw, oprócz zapłaty ceny ponosi także inne wydatki takie jak opłata zapasowa, które zwiększą podstawę opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. 2. Opłata zapasowa nie zwiększy podstawy opodatkowania importu towarów, ponieważ nie mieści się w zakresie pojęcia wartości celnej, czyli ceny faktycznie zapłaconej lub należnej za towary wtedy, gdy zostały sprzedane w celu wywozu na obszar celny Wspólnoty. Opłata zapasowa nie stanowi również kosztów dodatkowych zwiększających podstawę opodatkowania.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 3 lipca 2015r. (data wpływu 13 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- wliczania opłaty zapasowej do podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów jest nieprawidłowe;
- wliczania opłaty zapasowej do podstawy opodatkowania z tytułu importu towarów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 lipca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zaliczenia opłaty zapasowej do podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów oraz importu towarów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right