Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.08.2014, sygn. IPPP1/443-641/14-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-641/14-2/KC

w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego na skutek zbycia lokali użytkowych ze zwolnieniem od podatku

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 czerwca 2014 r. (data wpływu 4 czerwca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego na skutek zbycia lokali użytkowych ze zwolnieniem od podatku - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 czerwca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego na skutek zbycia lokali użytkowych ze zwolnieniem od podatku.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca Sp. z o.o. (dalej: Spółka) prowadzi działalność gospodarczą, w ramach której nabywa nieruchomości w celu realizowania przedsięwzięcia deweloperskiego bądź w celu ich dalszej sprzedaży.

W szczególności, w grudniu 2013 roku Spółka nabyła na rynku wtórnym od sprzedającego będącego czynnym podatnikiem VAT (dalej: Banku) samodzielne lokale użytkowe - apartamenty i garaże stanowiące części budynku niemieszkalnego wraz udziałami w nieruchomości wspólnej (dalej: Nieruchomości). Transakcja przeniesienia własności Nieruchomości na rzecz Spółki była czynnością podlegającą opodatkowaniu VAT według stawki 23% i została udokumentowana przez Bank fakturą VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami. W stosunku do nabytych Nieruchomości Spółce przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktury VAT wystawionej przez Bank i Spółka z tego prawa skorzystała.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00