Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.09.2014, sygn. IPPP3/443-624/14-3/LK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-624/14-3/LK
miejsce świadczenia usług polegających na składaniu szaf sterującozasilających
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 czerwca 2014 r. (data wpływu 2 lipca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia usług polegających na składaniu szaf sterującozasilających jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 lipca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie miejsca świadczenia usług polegających na składaniu szaf sterującozasilających.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
W ramach prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności zawarł on z podmiotem krajowym umowę na wykonanie szaf zasilająco-sterowniczych z materiałów powierzonych i dostarczonych przez zamawiającego oraz na podstawie dostarczonej przez niego dokumentacji. Z dokumentacji wynikało, że wyżej wymienione urządzenia są przeznaczone do automatyzacji procesu produkcyjnego pieca szklarskiego w hucie szkła w Czechach. Usługa została wykonana w Polsce a urządzenia dostarczone zamawiającemu też na terenie Polski.
Na zlecenie tego samego podmiotu Wnioskodawca wykonał też usługi montażu instalacji zasilania i automatyki pieca w hucie szkła w Czechach. W zakres wykonanych prac wchodziło: montaż nowych tras kablowych, montaż kabli i połączenia z szafami zasilająco-sterowniczymi, podłączanie silników oraz aparatury kontrolno-pomiarowej a także naprawa i wymiana poszczególnych elementów automatyki takich jak: przetworniki, styczniki, przekaźniki i przemienniki częstotliwości. Końcowym etapem pracy na obiekcie było uruchomienie wymienionych urządzeń polegające na podaniu napięcia i sprawdzeniu poprawności ich działania w systemie DFC (sprawdzenie wejść i wyjść cyfrowych i analogowych).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right