Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17.06.2014, sygn. IPPP2/443-259/14-3/AO, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-259/14-3/AO
w zakresie możliwości i terminu obniżenia podstawy opodatkowania o wartość udzielonych rabatów pośrednich i sposobu ich dokumentowania
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy ‑ przedstawione we wniosku z 4 marca 2014 r. (data wpływu 20 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości i terminu obniżenia podstawy opodatkowania o wartość udzielonych rabatów pośrednich i sposobu ich dokumentowania - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 marca 2014 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości i terminu obniżenia podstawy opodatkowania o wartość udzielonych rabatów pośrednich i sposobu ich dokumentowania.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:
OPIS STANU FAKTYCZNEGO
Przedmiotem działalności S. (Europe) Sp. z o. o. Oddział w Polsce (dalej jako: Spółka lub Wnioskodawca), jest m.in. dystrybucja sprzętu RTV AGD w tym telewizorów marki S.. Zgodnie z przyjętym schematem działalności gospodarczej, Spółka dokonuje sprzedaży ww. towarów do wielu podmiotów zajmujących się handlem hurtowym oraz detalicznym na terytorium kraju a także za granicą (dalej jako: Dealerzy), które następnie dokonują sprzedaży na rzecz nabywców detalicznych (dalej jako: Nabywcy).
W ramach działań mających na celu wspieranie sprzedaży Spółka zastosowała i cyklicznie wdraża rozwiązanie zmierzające do efektywnego wsparcia sprzedaży własnej poprzez zwiększenie atrakcyjności cenowej oferty kierowanej przez Dealerów do nabywców detalicznych. Wskazane powyżej rozwiązanie oparto na mechanizmie cash back tj. wypłaty przez Spółkę kwoty odpowiadającej części ceny zapłaconej przez Nabywców Dealerom lub inaczej zwrotu części ceny detalicznej zakupu (sformułowanie umieszczane przez Spółkę w treści regulaminów akcji rabatowych) zapłaconej przez Nabywców telewizorów. W tym miejscu Spółka informuje, iż zgodnie z przyjętym schematem prowadzonych akcji rabatowych, o których mowa w przedstawionym wniosku o wydanie interpretacji prawa podatkowego, zwrot wartości części ceny zapłaconej przez Nabywców dotyczy tylko takiego asortymentu towarów, co do którego istnieje udokumentowana pewność, iż był on wcześniej przedmiotem sprzedaży przez Spółkę na rzecz Dealerów. Przykładowo w ramach akcji rabatowych prowadzonych dotychczas wypłata środków pieniężnych przez Spółkę możliwa jest wyłącznie dla Nabywców z tytułu nabycia przez nich od Dealerów egzemplarzy telewizorów S., co do których na podstawie weryfikacji numeru seryjnego potwierdzono fakt, iż były one wcześniej przedmiotem dostawy dokonanej przez Spółkę na rzecz Dealera.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right