Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.02.2014, sygn. IBPP1/443-1155/13/AS, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-1155/13/AS
Skutki podatkowe świadczenia usług turystycznych oraz skutki podatkowe świadczenia wyłącznie usług polegających na zapewnieniu zakwaterowania w hotelach.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 26 listopada 2013 r. (data wpływu 29 listopada 2013 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych świadczenia przez Wnioskodawcę usług w przedstawionych we wniosku dwóch wariantach - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 listopada 2013 r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych świadczenia przez Wnioskodawcę usług w przedstawionych we wniosku dwóch wariantach.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Wnioskodawca nie jest zarejestrowany jako podatnik VAT-UE. Siedziba działalności gospodarczej Wnioskodawcy mieści się w Polsce.
Wnioskodawca zawiera umowy z osobami prawnymi, jednostkami organizacyjnymi nieposiadającymi osobowości prawnej i osobami fizycznymi, prowadzącymi działalność gospodarczą (dalej Usługobiorcy). Przedmiotem tych umów jest świadczenie usług, opisanych poniżej, których faktycznymi odbiorcami tj. osobami korzystającymi ze świadczenia zapewnianego przez Wnioskodawcę są osoby fizyczne, pozostające w określonych stosunkach prawnych z podmiotami, z którymi Wnioskodawca zawarł umowę (dalej Beneficjenci). Usługobiorcami są zarówno podmioty świadczące usługi turystki, w tym biura podróży jak i podmioty nieświadczące usług turystyki. Usługobiorcami są podmioty krajowe tj. osoby prawne, jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej i osoby fizyczne, posiadające siedzibę lub miejsce zamieszkania w Polsce, zarejestrowane na potrzeby podatku VAT w Polsce. Wnioskodawca działa na rzecz Usługobiorców we własnym imieniu i na własny rachunek, a przy świadczeniu usługi na rzecz Usługobiorcy nabywa towary i usługi dla bezpośredniej korzyści turysty (Beneficjenta).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right