Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.02.2014, sygn. IPTPP2/443-889/13-4/JN, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-889/13-4/JN

Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu udzielenia licencji do dokumentacji oraz moment wystawienia faktury dokumentującej poszczególne płatności.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 23 października 2013 r. (data wpływu 15 listopada 2013 r.) uzupełnionym pismem z dnia 7 lutego 2014 r. (data wpływu 10 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu udzielenia licencji do dokumentacji oraz momentu wystawienia faktury dokumentującej poszczególne płatności jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 listopada 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu udzielenia licencji do dokumentacji oraz momentu wystawienia faktury dokumentującej poszczególne płatności oraz podatku dochodowego od osób prawnych.

Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 7 lutego 2014 r. poprzez doprecyzowanie stanu faktycznego oraz zadanego pytania nr 1 wniosku ORD-IN, a także brakującą opłatę.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Sp. z o.o. (dalej zwana: Wnioskodawcą) jest przedsiębiorstwem, prowadzącym działalność w zakresie projektowania, wytwarzania i wprowadzania do obrotu, sprzedaży, dystrybucji i promocji: produktów leczniczych, suplementów diety i innych środków spożywczych, wyrobów medycznych, kosmetyków i innych produktów. Wnioskodawca w ramach swojej działalności zawiera z innymi niepowiązanymi przedsiębiorstwami (również farmaceutycznymi) umowy sprzedaży, których przedmiotem może być:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00