Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.09.2014, sygn. ILPP4/443-320/14-4/BA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-320/14-4/BA
Podatek od towarów i usług w zakresie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 23 czerwca 2014 r. (data wpływu 24 czerwca 2014 r.) uzupełnionym pismem z dnia 23 czerwca 2014 r. (data wpływu 18 września 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 czerwca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 23 czerwca 2014 r. (data wpływu 18 września 2014 r.) o podpis osoby upoważnionej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka jest zarejestrowanym na terytorium kraju podatnikiem VAT. Dokonuje ona transakcji w zakresie obrotu wyrobami akcyzowymi (piwo, wino) polegającymi na zakupie ww. towarów od kontrahentów unijnych, a następnie odsprzedaży tych towarów również na rzecz firm unijnych. Dokonując ww. transakcji Spółka posługuje się polskim numerem VAT-UE.
Co istotne, w powyższym schemacie transakcji, ww. towary nie zostają nigdy wprowadzone na terytorium Polski są one transportowane przez dostawcę Spółki (np. z terytorium Belgii) każdorazowo na terytorium Francji celem wprowadzenia tych towarów do składu celno -podatkowego (PA) prowadzonego na terytorium Francji przez firmę posługującą się tytułem autoryzowanego składu celnego. Spółka zawiera umowę dotyczącą magazynowania i przechowywania ww. wyrobów w składzie celnym/podatkowym. Następnie w ramach ww. składu celnego następuje przesunięcie (dostawa towaru) na rzecz odbiorcy Spółki, który następnie już we własnym zakresie podejmuje decyzję o pozostawieniu towaru w składzie albo dokonuje jego wyprowadzenia ze składu i dalszych związanych z tym czynności. Spółka nie jest zarejestrowana do celów VAT na terytorium Francji. Spółka uzyskała informację, że powyższe transakcje nie podlegają opodatkowaniu VAT na terytorium Francji ze względu na objęcie towarów będących przedmiotem tych transakcji procedurą składu PA, zgodnie z którą ww. towary podlegają zwolnieniu zarówno z cła jak i podatku VAT do momentu wprowadzenia do obrotu (zwolnienie z procedury składu celnego). Spółka uzyskała również informację nt. braku możliwości przeprowadzenia procesu rejestracji do celów podatku VAT na terytorium Francji w odniesieniu do ww. transakcji.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right