Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 21.08.2014, sygn. ITPP1/443-615/14/DM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-615/14/DM
1. Czy obowiązek podatkowy dla dostaw towarów dokonywanych przez Wnioskodawcę na zasadach przedstawionych w opisie stanu faktycznego powstaje na zasadach określonych w art. 19a ust. 4 w związku z ust. 3 ustawy o VAT, tj. z upływem ostatniego dnia każdego okresu rozliczeniowego, do którego odnoszą się te rozliczenia i płatności?
2. Czy przy dokonywaniu dostaw towarów przez Wnioskodawcę właściwym do przeliczenia kwot podstawy opodatkowania oraz kwot podatku VAT, wyrażonych w walucie obcej, na złote jest kurs średni danej waluty ogłaszany przez Narodowy Bank Polski na ostatni dzień roboczy poprzedzający ostatni dzień okresu rozliczeniowego zgodnie z art. 31 a ust. 1 ustawy o VAT?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 30 maja 2014 r. (data wpływu 3 czerwca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz stosowania kursu waluty do przeliczania kwot wyrażonych w walucie obcej jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 czerwca 2014 r. został złożony wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz stosowania kursu waluty do przeliczania kwot wyrażonych w walucie obcej.
W złożonym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem VAT. Podstawową działalnością Wnioskodawcy jest handel hurtowy wyrobami chemicznymi, podlegający opodatkowaniu VAT w Polsce. Nabywcami towarów Wnioskodawcy są przede wszystkim polscy producenci z różnych gałęzi przemysłu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right