Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.03.2014, sygn. ITPP1/443-1254/13/BK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1254/13/BK

Stawki podatku dla robót budowlanych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 28 listopada 2013 r. (data wpływu 2 grudnia 2013 r.) uzupełnionym w dniu 6 marca 2014 r. o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla robót budowlanych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 grudnia 2013 r. został złożony wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla robót budowlanych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Jako czynny, zarejestrowany podatnik podatku od towarów i usług stawia Pan domy modułowe z drewna o różnych gabarytach z zastosowaniem różnych rozwiązań technologicznych. Domy stawiane są na gruncie inwestora zgodnie z przedłożonym przez niego pozwoleniem na budowę.

Buduje Pan domy o różnym charakterze tj. letniskowe, jak i całorocznego zamieszkania. Posiada Pan zamówienia na wykonanie w maju 2014 r. inwestycji, polegającej na budowie domu letniskowego usytuowanego na działce rekreacyjnej, zgodnie z pozwoleniem na budowę domu letniskowego. Inwestycja będzie polegać na wzniesieniu domu letniskowego na pełnym fundamencie, stale związanym z gruntem na działce inwestora. Roboty budowlane będą obejmowały postawienie nowych ścian z części modułowych, samodzielnie wykonanych przez podatnika, położenie dachu wraz z dachówką, wyłożenie ścian boazerią lub innym materiałem, postawianie kominów, zainstalowanie stolarki okiennej i drzwiowej oraz w zależności od ostatecznej wersji umowy ewentualne wykonanie instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i grzewczej. Konstrukcja domku letniskowego będzie także pozwalała na wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i grzewczej po zakończeniu robót budowlanych. Powierzchnia mieszkalna domku letniskowego nie przekroczy100 m2. Jak wynika z uzupełnienia wniosku budynek jest sklasyfikowany w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych w sekcji 1, dział 11, grupa 111, klasa 1110.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00