Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.10.2013, sygn. IPPP3/443-632/13-2/LK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-632/13-2/LK

określenie podstawy opodatkowania z tytułu importu towarów

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26.06.2013 r. (data wpływu 08.07.2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania z tytułu importu towarów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 08.07.2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania z tytułu importu towarów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka, (Wnioskodawca lub Spółka) jest spółką prawa brytyjskiego, z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Spółka jest zarejestrowana dla celów podatku VAT w Wielkiej Brytanii, w Polsce oraz w kilku innych krajach Unii Europejskiej. Spółka działa w Polsce poprzez swój oddział, zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym pod nazwą SP... Europe Limited (Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) Oddział w Polsce.

Wnioskodawca, za pośrednictwem polskiego oddziału, dystrybuuje w Polsce samochody i motocykle marki Y. oraz części zamienne. Wnioskodawca sprzedaje samochody za pośrednictwem sieci lokalnych dealerów, Samochody, motocykle oraz części zamienne są produkowane co do zasady poza Polską. Między innymi samochody Y. trafiają do Polski z Turcji.

Usługi transportowe i logistyczne związane z przemieszczaniem wspomnianych towarów do Polski (zarówno z krajów należących do Unii Europejskiej, jak i z państw znajdujących się poza terytorium Unii Europejskiej) są organizowane, koordynowane oraz kontrolowane przez Spółkę bezpośrednio z Wielkiej Brytanii. W Wielkiej Brytanii jest Dział Logistyki, który zajmuje się m.in. koordynacją dostaw towarów do Polski, przesunięciami towarów pomiędzy poszczególnymi krajami Europy, np. z Polski do innego kraju, ubezpieczeniem transportowanych dostaw towarów, Itp.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00