Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.09.2013, sygn. IBPP1/443-442/13/KJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-442/13/KJ
Opodatkowanie podatkiem VAT usług indywidualnego i grupowego doradztwa/poradnictwa edukacyjno-zawodowego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 16 maja 2013r. (data wpływu 20 maja 2013r.), uzupełnionym pismem z dnia 27 lipca 2013r. (data wpływu 31 lipca 2013r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT usług indywidualnego i grupowego doradztwa/poradnictwa edukacyjno-zawodowego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 maja 2013r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT usług indywidualnego i grupowego doradztwa/poradnictwa edukacyjno-zawodowego.
Ww. wniosek został uzupełniony pismem z dnia 27 lipca 2013r. (data wpływu 31 lipca 2013r.), będącym odpowiedzią na wezwanie tut. organu z dnia 15 lipca 2013r. znak: IBPP1/443-442/13/KJ.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest pedagogiem. Ukończył studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego. Zakres jego działalności obejmuje wszelkie działania wspierające edukację takie jak: wspomaganie uczniów niepełnosprawnych umysłowo, szkolenia, warsztaty, opiekę nad dziećmi, terapię pedagogiczną oraz grupowe i indywidualne poradnictwo edukacyjno-zawodowe oraz poradnictwo pedagogiczne. W Urzędzie Statystycznym opisywane wyżej działania zostały zaklasyfikowane jako działalność wspomagająca edukację: 85.60.Z. Działania doradztwa edukacyjno-zawodowego realizowane są głównie w ramach projektów finansowanych z EFS Program Operacyjny Kapitał Ludzki i kierowane są głównie do uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych. Realizowane są głównie na terenie placówek oświatowych (szkoły, zespoły szkół). Prowadzone doradztwo edukacyjno-zawodowe jest związane z wyborem kierunku kształcenia i zawodu oraz planowaniem kształcenia i kariery zawodowej. Doradztwo edukacyjno-zawodowe może być również elementem wsparcia dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, długotrwale bezrobotnych i chcących się przekwalifikować. Ma na celu zwiększenie umiejętności gospodarowania czasem, wzrostu motywacji do aktywnego poszukiwania pracy, wyboru kierunku kształcenia, wzrostu zaangażowania w podnoszenie nabywanie umiejętności poruszania się na ryku pracy i poszukiwania zatrudnienia, ewentualnego przekwalifikowywania się. Wszystkie te działania mają na celu rozwój osobisty uczestników przez edukację. Zaznaczę, że usługi te świadczone są głównie w ramach projektów finansowanych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right