Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.07.2013, sygn. IBPBI/2/423-510/13/PP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-510/13/PP
Czy nieposiadanie przez podatnika podatku dochodowego od osób prawnych własnoręcznie podpisanego rachunku wystawionego w związku z wykonaniem umowy o dzieło przez osobę fizyczną nie wykonującą jej w ramach działalności gospodarczej ani jako podatnik podatku od towarów i usług, ani też jego skanu, stanowi samoistny powód nieuznania wydatku za koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 u.p.d.o.p.?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 3 lipca 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 26 kwietnia 2013 r. (data wpływu do tut. Organu 30 kwietnia 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie udokumentowania poniesienia wydatku - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 kwietnia 2013 r. wpłynął do tut. Biura wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie udokumentowania poniesienia wydatku.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca kupuje od kontrahentów (podwykonawców), będących krajowymi oraz zagranicznymi osobami fizycznymi usługi takie jak tłumaczenie i korekta tekstów. Są to osoby deklarujące, że nie wykonują swych usług w ramach działalności gospodarczej. Bez względu na to, czy w konkretnym przypadku dochodzi do podpisania przez strony umowy (ramowej lub na konkretną pracę), łączący strony stosunek ma zawsze charakter umowy o dzieło. Dokumentacja wykonania umowy o dzieło ma dwoisty charakter.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right