Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.10.2013, sygn. IPTPB3/423-311/13-2/GG, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB3/423-311/13-2/GG
Czy zapłacone lub skapitalizowane odsetki od kredytu, zaciągniętego pierwotnie przez SPV1 w celu sfinansowania nabycia udziałów w CTII, a następnie przejętego przez Wnioskodawcę w wyniku połączenia Wnioskodawcy z SPV1, będą stanowić dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów w okresie po planowanym połączeniu?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością , przedstawione we wniosku z dnia 7 sierpnia 2013 r. (data wpływu 9 sierpnia 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od kredytu zaciągniętego w celu nabycia udziałów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 sierpnia 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od kredytu zaciągniętego w celu nabycia udziałów.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka lub Wnioskodawca), jest członkiem Grupy (dalej: Grupa) będącej producentem płytek ceramicznych. W obecnym czasie Spółka uczestniczy w procesie reorganizacji Grupy, mającym na celu uproszczenie struktury i usprawnienie funkcjonowania spółek w ramach Grupy, a w konsekwencji zwiększenie efektywności ich działalności. Końcowym efektem restrukturyzacji ma być konsolidacja kontroli w Grupie oraz redukcja liczby podmiotów w wyniku połączenia. Zgodnie z założeniami biznesowymi Grupy, w wyniku konsolidacji, dojdzie w szczególności do zwiększenia efektywności zarządzania Grupy poprzez zmniejszenie liczby ośrodków decyzyjnych, obniżenie kosztów administracyjnych oraz zwiększenie efektywności działalności operacyjnej, a tym samym - do wzrostu przychodów Spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right