Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.11.2013, sygn. ILPP4/443-381/13-2/ISN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-381/13-2/ISN

Jaką stawką podatku VAT opodatkowana będzie usługa świadczona przez Spółkę?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 9 sierpnia 2013 r. (data wpływu 14 sierpnia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych usług jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 sierpnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych usług.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Firma A Sp. z o.o. (dalej zwana Spółką) zamierza świadczyć usługi medyczne polegające na ciągłym monitorowaniu stanu nawodnienia pacjenta będącego pod opieką szpitala lub niepublicznej stacji dializ poprzez system informatyczny. Spółka zawierać będzie umowy na ww. usługi ze szpitalami i stacjami dializ. Podmioty lecznicze świadczyć będą usługi dla pacjentów finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. W ramach przedmiotowej operacji pacjent będący pod opieką podmiotu leczniczego otrzyma tzw. zestaw terminalny: waga, ciśnieniomierz, telefon komórkowy oraz oprogramowanie umożliwiające przesyłanie danych na serwer Spółki. Oprogramowanie umożliwiające pobranie danych z serwera otrzyma również lekarz prowadzący pacjenta w ośrodku dializ, czy szpitalu. Powyższe zestawy wydawane będą do użytkowania jako przedmioty niezbędne do realizacji usługi. Cała usługa wykonywana będzie elektronicznie pacjent po wykonaniu pomiarów prześle wyniki za pomocą telefonu/tableta na serwer Spółki. Na serwerze Spółki odbywać się będzie segregowanie danych i przesłanie danych nieprawidłowych do lekarza prowadzącego w placówce leczniczej. Lekarz otrzymywał będzie zbiorcze wykresy (tendencje), które posłużą do skorygowania terapii. Usługa świadczona przez Spółkę polegająca na ciągłym monitorowaniu pacjenta ma na celu w szczególności: ochronę pacjenta ze schorzeniem nefrologicznym przed przewadnianiem, ustabilizowanie ciśnienia krwi, ograniczenie farmakoterapii co wpływa na zmniejszenie ilości powikłań leczonych w ramach stacjonarnego leczenia szpitalnego oraz dłuższe przeżycie pacjenta. Monitorowanie stanu nawodnienia pacjenta z przewlekłą niewydolnością nerek jest w tej chwili integralną częścią procesu terapeutycznego. Oferowana przez Spółkę usługa wprowadza w tej terapii zmianę polegającą na tym, że monitorowanie odbywać będzie się w sposób ciągły on-line. Niewątpliwie przedmiotowa usługa ma więc służyć profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00