Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 03.07.2013, sygn. ILPP1/443-279/13-5/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-279/13-5/MK
Zwolnienie od podatku VAT usług nauczania języków obcych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 28 ustawy.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o. przedstawione we wniosku z dnia 2 kwietnia 2013 r. (data wpływu 5 kwietnia 2013 r.), uzupełnionym pismem z dnia 20 maja 2013 r. (data wpływu 22 maja 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty podatku VAT jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 kwietnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty podatku VAT. Dnia 22 maja 2013 r. wniosek uzupełniono o doprecyzowanie opisu stanu faktycznego.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Sp. z o.o. to działalność gospodarcza prowadzona od listopada 2009 r. Główną działalnością firmy jest nauczanie języków obcych na terenie całego kraju oraz poza granicami Polski poprzez platofrmy e-learningowe i oferowane na nich kursy językowe. Według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD 2007) rodzaj tej działalności to 85.59.A (PKD Wnioskodawcy).
Proces sprzedaży wygląda następująco: oferowane usługi polegają na przedstawieniu poprzez nośniki internetowe ofert kursów językowych na różnych poziomach zaawansowania Zainteresowany klient po wykupieniu kursu i uiszczeniu opłaty za niego, otrzymuje na wskazany adres e-mail dane dostępowe do platformy i wybranej opcji nauczania (login i hasło dostępu). Przy użyciu komputera z dostępem do internetu Klient uzyskuje dostęp do prowadzonych kursów językowych poprzez przeglądarkę internetową. Przesłane dane dostępowe są indywidualizowane i ważne przez określony w ofercie czas. W ramach kursu nabywca usługi ma możliwość kontaktowania się z lektorem poprzez elektroniczne źródła dostępu (e-mail), czy tradycyjne (telefon) i dzięki temu uzyskuje wsparcie w procesie nauczania. Proces ten prowadzony jest poprzez stałą kontrolę postępów nauki co sprawia, że osoba ucząca się otrzymuje bieżące informacje na temat swojej edukacji językowej prowadzonej poprzez kurs firmy X. Proces nauczania jest sprawdzany w poszczególnych modułach poprzez różnego rodzaju testy, które zobowiązany jest wypełniać Klient. Kurs kończy się egzaminem dokonanym na platformie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right