Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.12.2013, sygn. ITPP1/443-987/13/KM, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-987/13/KM

1. Czy prawidłowe jest stanowisko Ośrodka, że korekta sprzedaży udokumentowanej fakturami, które wystawione zostały wskutek błędnej kwalifikacji transakcji jako zwolnionych z VAT (wskazując stawkę VAT ZW), podczas gdy faktycznie czynności te nie podlegały opodatkowaniu VAT, powinna zostać uwzględniona w rozliczeniach za okresy, kiedy pierwotnie Ośrodek rozpoznał obowiązek podatkowy z tytułu przedmiotowych rozliczeń, co spowoduje zmniejszenie wartości sprzedaży zwolnionej w Ośrodka latach 2009-2013?
2. W razie negatywnej odpowiedzi na powyższe pytanie, Ośrodek wnosi o wskazanie prawidłowego sposobu postępowania w omawianej sytuacji, w szczególności w jakim okresie powinien wykazać w rozliczeniach VAT korektę sprzedaży zwolnionej na czynność nie podlegającą opodatkowaniu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 26 września 2013 r. (data wpływu 27 września 2013 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty sprzedaży zwolnionej, tj. wystawienia i rozliczenia faktury korygującej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 września 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty sprzedaży zwolnionej, tj. wystawienia i rozliczenia faktury korygującej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca funkcjonujący w formie zakładu budżetowego (dalej: Ośrodek) jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. W ramach prowadzonej działalności Ośrodek dokonuje:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00