Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.10.2013, sygn. ITPP2/443-675/13/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-675/13/AD

Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wystawienia faktur korygujących .

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 lipca 2013 r. (data wpływu 10 lipca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wystawienia faktur korygujących jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 lipca 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wystawienia faktur korygujących.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka dokonuje dostawy towarów i usług, które dokumentowane są fakturami VAT. Zdarza się, że dostawa towarów nie jest w pełni zrealizowana i w takiej sytuacji wystawia kontrahentom faktury korygujące, zmniejszające obrót, a także kwotę podatku. Spółka często dokonuje dostawy na rzecz kontrahentów z innych regionów kraju, albo z zagranicy. Taka sytuacja powoduje, że utrudnione jest otrzymanie od kontrahentów potwierdzenia otrzymania przez nich faktury korygującej. Jednakże kontrahenci dokonując płatności za faktury w tytułach przelewów wpisują jakiej faktury dotyczy płatność oraz dopisują, że jest to płatność potrącona o wystawioną fakturę korygującą.

W związku z powyższym zadano następujące pytania:

  1. Czy w sytuacji, w której Spółka nie otrzymała potwierdzenia odbioru faktury korygującej od kontrahenta, jednakże otrzymała przelewy, w tytule których podany jest numer faktury VAT, której dotyczy płatność oraz zawarta jest informacja, że kwota przelewu pomniejszona została o wartość korekty wykazaną na fakturze korygującej, to można uznać, że kontrahent otrzymał fakturę korygującą...
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00