Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 25.09.2013, sygn. ITPP3/443-316/13/MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-316/13/MD

Obowiązek uwzględnienia kwot podatku akcyzowego i opłaty paliwowej w podstawie opodatkowania świadczonej usługi oraz sposób udokumentowania otrzymania tych kwot.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 25 czerwca 2013 r. (data wpływu 2 lipca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku uwzględnienia kwot podatku akcyzowego i opłaty paliwowej w podstawie opodatkowania świadczonej usługi oraz sposobu udokumentowania otrzymania tych kwot - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 lipca 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku uwzględnienia kwot podatku akcyzowego i opłaty paliwowej w podstawie opodatkowania świadczonej usługi oraz sposobu udokumentowania otrzymania tych kwot.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) prowadzi działalność gospodarczą i jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług. Posiada również status zarejestrowanego odbiorcy. Ma zezwolenie na nabywanie wewnątrzwspólnotowe wyrobów akcyzowych wysłanych z zastosowaniem procedury zawieszenia poboru akcyzy. Spółka będzie prowadzić działalność w zakresie dokonywania na rzecz nabywcy - osoby trzeciej (stosownie do treści art. 59 ust 3 ustawy o podatku akcyzowym) czynności faktycznych i prawnych w zakresie rozliczeń akcyzy z tytułu wewnątrzwspólnotowych nabyć. Spółka we właściwym miejscowo urzędzie celnym złożyła zabezpieczenie akcyzowe generalne na kwotę 800.000 zł. Zabezpieczenie akcyzowe obejmuje nabywanie wewnątrzwspólnotowe wyrobów akcyzowych na podstawie wcześniej uzyskanego zezwolenia w procedurze zawieszenia poboru akcyzy. Spółka posiadając status zarejestrowanego odbiorcy podpisze umowę zlecenia z Firmą X (niebędącą zarejestrowanym odbiorcą, ale posiadającym koncesję na obrót paliwami ciekłymi).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00