Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.09.2013, sygn. ITPP3/443-315/13/AT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-315/13/AT

Eksport pośredni w ramach transakcji łańcuchowej i zastosowania stawki podatku w wysokości 0%.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 21 czerwca 2013 r. (data wpływu 28 czerwca 2013 r.), uzupełnionym w dniu 21 sierpnia 2013 r. (data wpływu 26 sierpnia 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania dostawy za eksport pośredni w ramach transakcji łańcuchowej i zastosowania stawki podatku w wysokości 0% jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 czerwca 2013 r. złożono wniosek, uzupełniony w dniu 26 sierpnia 2013 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania dostawy za eksport pośredni w ramach transakcji łańcuchowej i zastosowania stawki podatku w wysokości 0%.

W przedmiotowym wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka z siedzibą w . prowadzi działalność w zakresie produkcji i dostawy papieru dekoracyjnego. Spółka zawarła umowę dostawy papieru dekoracyjnego z nabywcą - spółką z siedzibą w Niemczech. W dalszej kolejności spółka z siedzibą w Niemczech odsprzedaje towar spółce z siedzibą w Wielkiej Brytanii, zaś spółka z siedzibą w Wielkiej Brytanii sprzedaje towar odbiorcom z siedzibą w Turcji, na warunkach DAP Turcja. Zgodnie z umową dostawy zawartą pomiędzy Wnioskodawcą a Nabywcą z siedzibą w Niemczech, towar jest odbierany przez przewoźnika w siedzibie Spółki w . i wywożony do Turcji. Miejscem dostawy jest terytorium Turcji. Organizatorem transportu oraz eksporterem towaru jest nabywca z siedzibą w Niemczech.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00