Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.05.2013, sygn. ITPP1/443-1454/12/IK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1454/12/IK

Czy w odniesieniu do wysokości czynszu dzierżawnego z tytułu dzierżawy Pływalni świadczonej przez Gminę na rzecz Spółki organy podatkowe będą uprawnione do określenia wysokości obrotu na podstawie art. 32 ustawy o VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Gminy, przedstawione we wniosku z dnia 26 listopada 2012 r. (data wpływu 29 listopada 2012 r.), uwzględniając postanowienie rozstrzygające w przedmiocie zażalenia na postanowienie znak ITPP1/443Z-2/13/IK o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozstrzygnięcia, czy w odniesieniu do wysokości czynszu dzierżawnego z tytułu dzierżawy Pływalni świadczonej przez Gminę na rzecz Spółki mają zastosowanie przepisy art. 32 ustawy o VAT jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 listopada 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozstrzygnięcia, czy w odniesieniu do wysokości czynszu dzierżawnego z tytułu dzierżawy Pływalni świadczonej przez Gminę na rzecz Spółki mają zastosowanie przepisy art. 32 ustawy o VAT.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Gmina N. (dalej: Gmina lub Wnioskodawca) jest obecnie zarejestrowanym podatnikiem VAT i posiada własny Numer Identyfikacji Podatkowej (dalej: NIP).

W Gminie funkcjonuje Spółka, w której Gmina posiada 100% udziałów. Spółka została utworzona na podstawie uchwały Rady Miejskiej w N. na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 9 lit. f, g, oraz h ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (dalej: ustawa o samorządzie gminnym). Zgodnie z treścią aktu założycielskiego Spółka, prowadzi głównie działalność w zakresie zarządzania nieruchomościami, będącymi własnością Gminy, a także wykonuje roboty budowlane w głównej mierze w zakresie instalacji wodno-kanalizacyjnych, jak również świadczy usługi w zakresie sprzedaży energii cieplnej. Przedmiotem działalności Spółki jest także realizacja zadania własnego Gminy, w zakresie prowadzenia obiektu Pływalni, wynikającego z art. 7 ust. 1 pkt 10 ustawy o samorządzie gminnym. Gmina pragnie wskazać, iż zgodnie z treścią aktu założycielskiego Spółki, w przypadku wystąpienia po stronie Spółki straty w związku z ww. działalnością, Gmina jest zobowiązana do jej pokrycia w formie dopłat do Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00