Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17.05.2012, sygn. IPTPP1/443-135/12-4/RG, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP1/443-135/12-4/RG
Jaką stawką VAT Wnioskodawca powinien obciążać usługi wykonywane dla KP?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Sp. z o.o. przedstawione we wniosku z dnia 06 lutego 2012 r. (data wpływu 14 lutego 2012 r.) uzupełnionym pismem z dnia 08 maja 2012 r. (data wpływu 10 maja 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług wykonywania badań lekarskich osób zatrzymanych przez policję mających na celu stwierdzenie istnienia bądź braku przeciwwskazań medycznych do ich zatrzymania jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 lutego 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT usług wykonywania badań lekarskich osób zatrzymanych przez policję mających na celu stwierdzenie istnienia bądź braku przeciwwskazań medycznych do ich zatrzymania.
Wniosek uzupełniono pismem z dnia 8 maja 2012 r. w zakresie wskazania przedmiotu wniosku oraz doprecyzowania przedstawionego stanu faktycznego.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny.
Spółka z o.o. nr KRS obciąża Komendę Policji zgodnie z zawartą umową z dnia 28 grudnia 2010 r. nr 7/2010, fakturami VAT za wykonywane usługi.
W ramach ww. umowy funkcjonariusze policji dowożą do Wnioskodawcy zatrzymane osoby w celu poddania ich badaniom lekarskim, które mają na celu stwierdzenie istnienia lub braku przeciwwskazań medycznych do zatrzymania takiej osoby lub umieszczenia jej w pomieszczeniu dla zatrzymanych. Po wydaniu zaświadczenia lekarskiego dla osób, u których stwierdzono brak przeciwskazań do zatrzymania są one zabierane przez Policję. Obciążenie z tytułu wykonania ww. usług następuje ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego na podstawie załączników dostarczonych przez Szpitalny Oddział Ratunkowy po wcześniejszym ustaleniu zgodności z KP.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right