Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.03.2012, sygn. ILPP2/443-1653/11-3/SJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1653/11-3/SJ

Termin dokonania przez Spółkę korekty podatku VAT należnego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 2 grudnia 2011 r. (data wpływu 8 grudnia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia terminu dokonania korekty podatku VAT należnego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 grudnia 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia terminu dokonania korekty podatku VAT należnego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca wybudował budynek wielomieszkaniowy obiekt budownictwa mieszkaniowego. W wyżej wymienionym budynku mieszkalnym, oprócz mieszkań, znajduje się także garaż podziemny (na trzech poziomach) wraz z miejscami postojowymi, wyodrębniony jako lokal niemieszkalny. Spółka, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, ustanawia odrębną własność lokali mieszkalnych znajdujących się w budynku wielomieszkaniowym oraz sprzedaje klientom tak wyodrębnione lokale mieszkalne wraz ze związanym z każdym lokalem mieszkalnym udziałem w prawie własności nieruchomości gruntowej i w częściach wspólnych budynku pozostałych po wydzieleniu lokali mieszkalnych. Ponadto Spółka, wraz ze sprzedażą lokalu mieszkalnego niektórym klientom (według ich woli) sprzedaje udział we współwłasności w garażu podziemnym (lokalu niemieszkalnym) wraz z prawem do wyłącznego korzystania z określonego miejsca postojowego w garażu podziemnym. Sprzedaż powyższych praw dokonywana jest w formie aktu notarialnego. Ponadto sprzedaż taka dokumentowana jest fakturą VAT wystawianą przez Podatnika na rzecz kupującego. W umowie cenę sprzedaży wyżej wymienionych praw strony ustalają na kwotę brutto, co oznacza, iż należny podatek VAT obliczany jest od kwoty brutto. Cenę sprzedaży praw kupujący płacą na rzecz Wnioskodawcy przed wydaniem im praw oraz przed zawarciem aktu notarialnego i przed wystawieniem faktury przez Podatnika na rzecz kupującego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00