Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.02.2012, sygn. ITPP1/443-1577/11/MS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1577/11/MS
Czy podatek VAT należy skorygowaćw miesiącu dostawy towaru czy w miesiącu wystawienia faktury korygującej?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 7 listopada 2011 r. (data wpływu 23 listopada 2011 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie terminu rozliczenia faktury korygującej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 23 listopada 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie terminu rozliczenia faktury korygującej.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Prowadzi Pani skup zużytych katalizatorów samochodowych w celu dalszej ich odsprzedaży w postaci przygotowanego skruszonego monolitu oraz pozostałej metalowej obudowy katalizatorów. Cała procedura sprzedaży zmierza do tego, aby kolejny nabywca mógł odzyskać zawarty w katalizatorach surowiec, jakim są związki metali szlachetnych. Katalizatory mają bowiem w swej obudowie blok ceramiczny (monolit). Monolit zawiera w sobie metale szlachetne takie jak: platyna, pallad, rod. Skruszony monolit z katalizatora sprzedaje Pani do firmy, która pośredniczy w jego dostawie do huty. W procesie hutniczym ze skruszonego monolitu z katalizatora odzyskuje się metale szlachetne tj. platynę, pallad oraz rod. Pani odbiorca, właściwie dopiero po procesie hutniczym, jest w stanie określić dokładną wartość dostarczonego przez Panią towaru i uzgodnić ostateczną cenę, co pozwala na wystawienie faktury korygującej, w której zostaje podwyższona pierwotnie wystawiona faktura.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right