Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 01.08.2011, sygn. ILPP4/443-351/11-2/BA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-351/11-2/BA
Czy prawidłowe jest gdy podatnik, w przypadku wynegocjowania waloryzacji cen z wsteczną datą obowiązywania wystawia faktury korygujące in plus i rozlicza je na bieżąco tj. w rozliczeniu za okres, w którym powstała przyczyna korekty?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz.770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 26 kwietnia 2011 r. (data wpływu 9 maja 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia faktur korygujących zwiększających cenę jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 maja 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia faktur korygujących zwiększających cenę.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą związaną z wytwarzaniem drukowanych opakowań z tektury. Z uwagi na specyficzny rodzaj produkcji, ceny opakowań uzależnione są między innymi: od ilości, terminu realizacji zamówienia, okresu przechowywania gotowych wyrobów w magazynach jego firmy, terminu wcześniejszej zapłaty. Zachodzi konieczność dokonywania korekt sprzedaży in plus. Podwyższenie ceny dokonywane jest:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right